Соціальні мережі:
Телефони для довідок:
(050) 175-69-38
(098) 422-98-89
tur@2romana.if.ua


Орнітологічний туризм


Розваги на каяках

Сплави Дністровським
каньйоном
на катамаранах


Екскурсії

Корпоративні
та приватні заходи
на природі

 


Комбіновані тури


РЕКЛАМА НА САЙТІ


Цікаво пізнавально корисно

Про Дністровський каньйон
Дністровський каньйон зформувався приблизно 350 млн. років тому внаслідок тектонічних рухів а також в процесі водної та вітрової ерозії. Розташований каньйон на теренах Західної України, а його......
Красуня Бджолоїдка
Без сумніву, для більшості українців буде неабияким відкриттям дізнатись що на теренах нашої держави гніздиться настільки яскраво забарвлений та красивий птах. Причому зустріти його можна практично......
Як правильно приготувати картоплю по-селянськи
  Як правильно приготувати картоплю по-селянськи. "Картопля по-селянськи" - це великі скибки картоплі що запікаються із прянощами.  В англомовних країнах ця страва відома під назвою......
Рецепти BBQ
Пікантні курячі крильця.  Інгредієнти: на 8-10 курячих крилець; 2 великі зубчики часнику (нарізати пластерками), 1 ст.л. оливкої олії, 1 ст.л. солодкої паприки, 1 ч.л. гострої паприки, 1 ч.л.......
Цікава орнітологія
Пташині гнізда  Типове пташине гніздо в нашій уяві зазвичай постає як невеличка конструкція з тонких гілок та сухої трави, яка має форму глибокого блюдця і розташована на рогалуженні гілок у......
Про Шацькі озера
Шацькі озера – це водний комплекс із більш як 30 озер. Кожне з яких по-своєму красиве та унікальне. Головною принадою Шацьких озер є неймовірно прозора та чиста вода, яка до того ж має ......

 

Цікава орнітологія

Дата публікації: 05.04.2016,   Кількість переглядів: 3319

Пташині гнізда 

Типове пташине гніздо в нашій уяві зазвичай постає як невеличка конструкція з тонких гілок та сухої трави, яка має форму глибокого блюдця і розташована на рогалуженні гілок у кроні дерева. Проте така “звичайна” конструкція є далеко не єдиною, а місця в яких птахи влаштовують свої гнізда вражають своєю неочікуваністю і винахідливістю. 

Та про все по-порядку... 

Річ у тім що, гніздо для птаха не є “будинком” у звичному для нас розумінні, це радше тимчасовий прихисток. Завдяки якому пернаті мають змогу провести висиджування яєць а згодом і вигодовуваня пташенят (що правда тут є свої нюанси). Безпека є однією із головних умов при виборі місця “під забудову”. І саме з огляду на безпеку різні види птахів вдаються до неабияких хитрощів при побудові гнізда. Наведу лише декілька прикладів:

Ремез в гнізді

Ремез в гнізді 

Так кмітливі ремези підвішують свої гнізда – рукавички до кінчика тонкої гілки, що робить їх важкодоступними для більшості хижаків. 

Пірникоза сірощока на гнізді

Пірникоза сірощока на гнізді

Не менш винахідливою виявилась пірникоза сірощока, ця “качечка” влаштовує плаваючі гнізда посеред водного плесаА для того, щоб гніздо – пліт не відігнало вітром до берега, передбачливий птах прикріплює його до водної рослинності. 

Дятел звичайний біля дупла 

Дятел звичайний біля дупла

Багато видів птахів задля безпеки влаштовують свої домівки у дуплах. При цьому працьовиті дятли видовбують  їх самі, інші ж птахи займають вже існуючі пустоти.

Повзик біля гнізда

Повзик біля гнізда

Серед дуплогніздних є і невеличкий птах – повзик. Цікаво що під час облаштування свого гнізда повзики завужують вхід з допомогою рідкої глини. Після висихання глина твердне, а вузький вхід суттєво обмежує можливості багатьох хижаків.  

Варто зазначити що ускладнення доступу для хижаків, це лише один із багатьох способів що використовується птахами для захисту своїх гнізд. Іще один вельми дієвий спосіб про який хотілося б розповісти – це маскування. Значна кількість пернатих, у пошуках безпеки пішла саме цим шляхом.

 

Довгохвоста синиця

Гніздо довгохвостої синиці

Так наприклад: довгохвоста синиця будує своє гніздечко у формі кулі із боковим входом. А для маскування птах використовує лишайник, яким густо вкриває зовнішні стінки своєї домівки. Результат справді вражає. 

Підкоришник

Гніздо підкоришника

Невеличка ж пташка підкоришник, як справжній конспіратор, частенько влаштовує своє гніздо під клаптем відвисшої кори. Саме завдяки такому оригінальному підходу у виборі місця для гніздування, цей птах і отримав свою українську назву. 

Пісочник малий

Пісочник малий на гнізді

І на завершення. Якби це дивно не звучало, але інколи найкращим маскуванням для гнізда є його відсутність. Це своїм прикладом підтверджує пісочник малий. Цей невеличкий кулик оселяється на берегах водойм, віддаючи перевагу ділянкам що вкриті галькою. Гніздо облаштовує на землі, хоча слово “облаштовує” навряд чи тут доречне. Адже гніздом для пісочника слугує нічим не вистелена ямка на відкритому місці. Здавалося б, яка тут може бути безпека? Та все не так просто... Завдяки роздільному забарвленню, птах що висиджує кладку повністю зливається з оточуючим середовищем. Якщо ж потенційний хижак прямує в сторону гнізда, кмітливий кулик вибігає на зустріч небезпеці і починає вдавати із себе пораненого птаха. Тягнучи по землі крило, пісочник заманює за собою непроханого гостя. Відвівши небезпеку подалі від гнізда безстрашний куличок з легкістю здіймається в повітря, залишивши хижака-невдаху з носом. 

P.S. Орнітофауна України налічує більше 400 видів птахів. Кожен з яких по-своєму цікавий та унікальний.

Орнітологічний туризм Розваги на каяках Сплави
Дністровським
каньйоном
на катамаранах
Екскурсії Корпоративні та приватні заходи на природі
Телефони для довідок:
(050) 175-69-38
(098) 422-98-89
Розробка та підтримка